Jak zapobiec utracie kolagenu? - JetSet Spa Beauty

Jak zapobiec utracie kolagenu?

Jak zapobiec utracie kolagenu

Jak zapobiec utracie kolagenu. Starzenie się skóry jest niestety nieodzownym elementem wraz ze wzrostem wieku. Kolagen nie jest odpowiedzialny jedynie za elastyczność skóry, ale i także za nasze

Jak zapobiec utracie kolagenu

Jak zapobiec utracie kolagenu

stawy, więc jeśli dokucza Ci ból kolan, jest to oznaka niedoboru kolagenu. W pewnym momencie tracimy 1% kolagenu rocznie, a dokładając do tego uwielbienie do promieni słonecznych, czy chociażby niezdrowy tryb życia niestety, ale proces ten będzie się pogłębiał.

Co za tym zrobić, aby zatrzymać ten stan, spowolnić go maksymalnie? Naturalne metody zapobiegania utracie kolagenu mamy tak naprawdę pod ręką. Wystarczy po nie sięgnąć, aby zachować jędrność skóry jak najdłużej, z naszego artykułu dowiesz się jak tego dokonać.

Co to jest kolagen?

Białka strukturalne, które występują w skórze, a także i w tkankach łącznych to nic innego jak kolagen. Białka strukturalne tworzą aż 30% wszystkich białek, które występują w organizmie.

W skład kolagenu wchodzą także:

 • aminokwasy, jest ich aż 19
 • arginina
 • gliceryna
 • prolina
 • lizyna.

Zobacz nasze usługi:

Bardzo ciekawą informacją na pewno jest to, że kolagen posiada wiele rodzajów, każdy z nich różni się funkcją oraz strukturą. W organizmie człowieka znajdują się trzy typy kolagenu. Typ I znajdziemy w skórze, ścięgnach, więzadłach i kościach. Typ II jest usytuowany w chrząstkach, a typ III to głównie skóra, mięśnie i naczynia krwionośne.

Zalety kolagenu

czy warto zapobiegać jego utracie?

Skoro już wiemy, czym jest kolagen, znamy jego skład, to warto przybliżyć temat jego zalet. Zdecydowanie poznając je, zrozumiesz, że zapobieganie utracie kolagenu powinno być kluczowe.

 • Zdrowie stawów– to chyba kluczowy element, który poprawia nasze ogólne samopoczucie. Zarówno aktywność fizyczna jak i sam proces starzenia, zwiększają zużycie stawów. Suplementacja kolagenu pomaga zapobiec i odbudować niszczenie chrząstek w stawach
 • Zdrowie skóry– kolagen nawilża skórę, redukuje zmarszczki, odpowiada za elastyczność
 • Zwiększenie masy mięśniowej- kolagen jest częścią białek w mięśniach, więc także może on wspomóc budowanie masy mięśniowej
 • Zdrowie serca– kolagen wpływa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy
 • Zapobieganie utraty masy kości– w związku z tym, że kolagen występuje w kościach, znacząco utrzymuje je w dobrym stanie i chroni przed urazami.

Naturalne źródła młodości i zdrowia, czyli:

Jak zapobiec utracie kolagenu?

Suplementacja kolagenu nie musi ograniczać się jedynie do środków farmakologicznych. Kolagen znajdziemy także w produktach naturalnych. W takim razie gdzie go szukać? Oto nasza top lista naturalnych źródeł kolagenu.

 • Ryby. Oczywiste jest, że ryby są idealnym źródłem aminokwasów, a co za tym idzie, wspomagają produkcję kolagenu. Ciekawą wskazówką na pewno będzie to, aby spożywać rybę wraz ze skórką, gdyż to właśnie w niej znajdziemy najwięcej skoncentrowanego kolagenu.
 • Papryka czerwona. Papryka jest idealnym źródłem witaminy C, a to właśnie witamina C jest odpowiedzialna za formację kolagenu. Zasada jest prosta im bardziej dojrzała, czerwona, tym więcej zawiera w sobie witaminy C.
 • Suszone pomidory. W swoim składzie oprócz witaminy C mają także bardzo ważne antyoksydanty, które mają za zadanie chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
 • Bulion na kościach. To jedno z najstarszych i najbardziej popularnych znanych źródeł kolagenu. Samo przygotowanie także jest banalnie proste, należy jedynie dodać kości do garnka i gotować kilka godzin. Najlepsze do tego będą kości wołowe.
 • Owoce cytrusowe i jagodowe. Owoce te są bardzo dobrym źródłem witaminy C, gdzie wspomniana wcześniej jest odpowiedzialna za produkcje kolagenu.
 • Wołowina, mięso z kurczaka, kości. Zarówno w mięsie jak i kościach znajdziemy bardzo dużo cennych składników. Cynk w wołowinie jak i kości, chrząstki z kurczaka posłużą do przygotowania żelatyny.

Najszybszą formą dostarczenia do organizmu kolagenu będą różnego rodzaju suplementy diety. Jednakże zwracając uwagę na swoją dietę, można w naturalny sposób zapobiec utracie kolagenu z organizmu. Naturalna suplementacja kolagenu otwiera drogę do świata SPA. W JETSET Spa Beauty podbijemy naturalną produkcję kolagenu poprzez zabiegi dobrane indywidualnie do skóry i potrzeb.

Zobacz również: