Łojotokowe zapalenie skóry - jak leczyć w gabinecie kosmetycznym? - JetSet Spa Beauty

Łojotokowe zapalenie skóry – jak leczyć w gabinecie kosmetycznym?

Łojotokowe zapalenie skóry, czyli w skrócie ŁZS zwane jest także potocznie wypryskiem łojotokowym. Brzmi dosyć poważnie i prawdą jest, że to choroba przewlekła, z którą należy nauczyć się żyć. Jednakże jej skutki mogą dać się we znaki niejednej osobie. Swędzenie skóry głowy, łupież, zaczerwienienia, znasz to? Jeśli tak koniecznie musisz dowiedzieć się o łojotokowym zapaleniu skóry jak najwięcej, aby skutecznie zaleczyć te nieprzyjemne objawy.

Jak rozpoznać łojotokowe zapalenie skóry?

Łojotokowe zapalenie skóry to choroba przewlekła, określa stan zapalny skóry, który powoduje nadmierną pracę gruczołów łojowych. Dochodzi do wydzielania dużej ilości sebum, co może skutkować także zaczopowaniem ujść mieszków włosowych. Dłuższe utrzymywanie się takiego stanu rzeczy może skutkować upośledzeniem krążenia, a to już idealna pożywka dla grzybów oraz stanu zapalnego.

Najbardziej charakterystycznym objawem łojotokowego zapalenia skóry jest tłusty łupież, czyli dosyć spore krążki łupieżu, które odklejają się od skóry głowy. Łupieżowi towarzyszy także świąd skóry głowy, pieczenie, a w niektórych przypadkach nawet ból.

Na co warto zwrócić jeszcze uwagę przy ŁZS? Objawy towarzyszące tej chorobie przewlekłej to:

  • przetłuszczające się włosy
  • sypiący się łupież
  • zaczerwienienie skóry
  • wypadanie włosów.

Metody leczenia łojotokowego zapalenia skóry

Od czego zacząć?

Walka na własną rękę z łojotokowym zapaleniem skóry dość często jest nierówna. Zapalenie powraca, także ze zdwojoną siłą. Dobrym rozwiązaniem jest leczenie w gabinecie kosmetycznym. Zanim zwrócisz się do specjalisty, możesz załagodzić objawy zapalenia łojotokowego skóry, istotna jest także odpowiednia pielęgnacja. Jak zadbać o wrażliwą skórę?

  • Peelingi kwasowe. To bardzo dobry początek, dzięki któremu możemy wyciszyć nieco zmiany skórne, a także przygotować skórę głowy do oczyszczania.
  • Odpowiednia pielęgnacja. Myj skórę głowy zawsze dwukrotnie. Także kosmetyki pielęgnacyjne nakładaj jedynie na samą łodygę włosa, nigdy u jej nasady.
  • Dobór kosmetyków do ŁZS. Przy łojotokowym zapaleniu skóry wszelkie szampony suche są całkowicie zabronione. Mogą nasilić dolegliwości, unikajmy ich zatem.
  • Suszenie skóry głowy. Wilgotna skóra to idealna pożywka dla bakterii i grzybów. Dlatego po każdym myciu, zamiast pozwolić głowie wyschnąć samej, radzimy skrupulatne jej wysuszenie.
  • Szczotki i grzebienie, częste czyszczenie. Mogłoby się to wydawać niepotrzebne, błahe, ale przy łojotokowym zapaleniu skóry jest wręcz konieczne. Utrzymanie szczotek w czystości zapobiegnie namnażaniu się niepotrzebnych bakterii.
  • Obalamy mity. Krąży wiele teorii na temat przeciągania mycia głowy. Cóż to znaczy? Chociażby to, żeby głowę myć jak najrzadziej. To absolutny mit, jeśli czujesz, że włosy się przetłuszczają, są oklapnięte, trzeba zachować higienę.

Łojotokowe zapalenie skóry, leczenie w gabinecie kosmetycznym

Dobrze dobrane zabiegi w gabinecie kosmetycznym są w stanie znacząco podbić leczenie farmakologiczne łojotokowego zapalenia skóry. Jest to choroba przewlekła i należy mieć na uwadze, że ona znacząco osłabia skórę głowy, co powoduje nadmierne wypadanie włosów. Zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych, pozwalają wspomóc leczenie, zniwelować skutki uboczne, aby stały się mniej dokuczające. Jakimi zabiegami możemy się wspomagać? Oto dwa najbardziej popularne:

Karboksyterapia

Ma przede wszystkim działanie przeciwzapalne. Poprawia jej krążenie, które jest zaburzone przy łojotokowym zapaleniu skóry, a także dotlenia skórę głowy. Doświadczony kosmetolog dobiera odpowiednie natężenie zabiegów oraz ich częstotliwość. Przeważnie możemy się spodziewać serii 4-5 zabiegów raz na dwa tygodnie.

Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg polecany w drugiej kolejności po karboksyterapii. Mezoterapia igłowa to zabieg jak sama nazwa wskazuje igłowy, który zapewnia koktajle witaminowe, dobrane indywidualnie do skóry głowy. Ma on na celu odżywienie i nawilżenie skóry.

Łojotokowe zapalenie skóry to choroba przewlekła, z którą należy nauczyć się żyć. Jednakże odpowiednia pielęgnacja poprzez utrzymanie higieny oraz zabiegi w gabinecie kosmetycznym mogą sprawić, że dolegliwości staną się mniej uciążliwe.

Zapraszamy do konsultacji z naszymi kosmetologami w JETSET Spa Beauty, którzy dobiorą odpowiednią kurację.

Zobacz więcej: